Masarykova 2000/92
400 01 Ústí nad Labem

Objednejte se

EUC Dermacentrum Ústí nad Labem - objednání online nebo na níže uvedeném telefonním čísle.

;

EUC Dermacentrum s.r.o. je nestátní zdravotnické zařízení ambulantního typu, které provozuje EUC Klinika Ústí nad Labem s.r.o.

EUC Dermacentrum s.r.o. je nestátní zdravotnické zařízení ambulantního typu. Zabývá se především léčbou onemocnění, u nichž je indikována fotoléčba a balneofototerapie. Využívá se u lupénky, některých ekzémů, lichen ruber, pruritus (svědění kůže), vitiliga a dalších typů kožních onemocnění. Procedury prováděné v našem zařízení jsou srovnatelné s lázeňskými procedurami a jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Dermacentrum je umístěno v 2. mezipatře budovy B EUC Kliniky Ústí nad Labem s.r.o. (bývalý Doctus). Zdravotnické zařízení disponuje dvěma lékaři, specialisty v oboru dermatovenerologie. Na oddělení se vám budou věnovat dvě vyškolené zdravotní sestry.

K dispozici jsou uzavřené terapeutické místnosti, kde pacient využívá vířivou koupel s mořskou solí s následnou fotoléčbou.
Složení solí je analogické se složením solí z Mrtvého moře.

 

Fototerapie

Fototerapie je moderní využití účinků světla k léčbě kožních chorob. Z několika druhů fotoléčby je v současné době nejvíce využíváno úzkospektré ultrafialové (UVB) záření 311 nm. Přístroje jsou celotělové i lokální.

  • Fototerapie je moderní dermatologická léčba, která se provádí prostřednictvím vybraného spektra neionizujícího záření, a to jak lokálně, tak po celém těle.
  • Fototerapie urychluje hojení kožních onemocnění, redukuje zvýšenou tvorbu kožních buněk, výrazně tlumí zánět a svědění, má velmi příznivý vliv na psychiku. Používá se současně s lokální léčbou, kterou je následně možné postupně omezit až vysadit. Zabraňuje opakovanému vzniku nemoci a významně oddaluje recidivu (opakované zhoršení onemocnění).
  • Uplatňuje se obzvláště při léčení kožních chorob, jako je psoriáza, atopický ekzém, akné, seborhoická dermatitida. Má dobrý efekt také při terapii některých fotodermatóz a jako prevence sluneční alergie. Je vhodná rovněž pro pacienty s onemocněním lichen, s hyperkeratotickými ekzémy, alopecií a vitiligem.

UVB záření redukuje zvýšenou tvorbu kožních buněk, tlumí zánět a svědění, ovlivňuje aktivaci pigmentových buněk. Správně vedená fotoléčba může významně ovlivnit průběh a rozsah onemocnění a zabránit opakovanému zhoršování choroby. Má také příznivý vliv na psychiku.

Objednat se

Fotogalerie

Obory léčby

Toto oddělení spadá pod následující obory léčby:

Lékaři a ordinace

Důležitá upozornění

Objednávání a cash platby

pro EUC Dermacentrum

pondělí až čtvrtek od 6:30 do 15:00 hodin

pátek od 6:30 do 12:00 hodin

Děkujeme za pochopení

Změna ordinační doby Dermacentra

ve dnech

4.3. - 8.3.2024 - provoz do 15:00 hodin

Děkujeme za pochopení

 

Ordinační hodiny

Po
6:30 - 12:00
12:30 - 15:00
Út
6:30 - 12:00
12:30 - 16:30
St
6:30 - 12:00
12:30 - 15:00
Čt
6:30 - 12:00
12:30 - 16:30
6:00 - 12:00

Adresa

Masarykova 2000/92
400 01 Ústí nad Labem