Na Šibeníku 914/1
779 00 Olomouc

Objednejte se

EUC Mamocentrum Olomouc Olomouc - objednání online nebo na níže uvedeném telefonním čísle.

;

Mamocentrum na EUC Klinice Olomouc provádí mamografická a ultrazvuková vyšetření s cílem zachytit vážné nádorové onemocnění prsu v počátku, kdy je léčba ještě možná a účinná. Pracoviště patří do celostátní sítě mamocenter akreditovaných Ministerstvem zdravotnictví ČR a poskytuje vysokou úroveň diagnostické péče založené na přísných odborných standardech a moderním přístrojovém vybavení.

Vysoká kvalita diagnostiky

Vyšetřujeme moderním digitálním mamografem a ultrazvukovým přístrojem. Provoz a odborná úroveň pracoviště jsou pravidelně kontrolovány v rámci akreditace Ministerstva zdravotnictví ČR. Splňujeme přísné normy pro provádění mamologického screeningu, proto vyšetřujeme ženy všech věkových skupin. Pravidelně se také účastníme multioborové mamární komise ve Fakultní nemocnici Olomouc. Při podezřelém nálezu provádíme intervenční bioptické zákroky k histologickému vyšetření, tenkojehlové punkce cyst a duktografická vyšetření při patologickém výtoku z prsu. Vyznačujeme nehmatná ložiska v prsu před operací a v průběhu léčby.

Dobrá dostupnost

Mamocentrum EUC Kliniky Olomouc se nachází v blízkosti centra města Olomouce, ve 2. patře nově zrekonstruované kliniky. Prostory pracoviště jsou moderně vybavené a plně klimatizované.

Návaznost péče

Centrum úzce spolupracuje s prsní poradnou v Olomouci Na Šibeníku a v Prostějově. Zajišťujeme také návaznou péči v onkologické ambulanci polikliniky SPEA. Spolupracujeme s Fakultní nemocnicí a Vojenskou nemocnicí v Olomouci. Sledujeme ženy během onkologické terapie a zajišťujeme komplexní návaznou multioborovou péči.

Prevence

Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Postihne zhruba každou jedenáctou až dvanáctou ženu. Případů rakoviny prsu sice přibývá, ale úmrtnost na toto onemocnění se snižuje. Díky preventivním mamografickým a sonografickým vyšetřením stoupá počet žen, u kterých je nádor zachycen v úplných počátcích (stadium T1), kdy je šance na vyléčení téměř stoprocentní. Proto doporučujeme všem ženám, aby chodily pravidelně na vyšetření. Je vhodné navštěvovat vždy stejné pracoviště, protože porovnávání nových a starých snímků je velmi důležité.

Svěřte se do naší péče

Přijďte včas na preventivní vyšetření prsou a předejděte potenciálním problémům.
Díky mamografickým vyšetřením stoupá počet žen, u kterých je nádor zachycen v počátečním stadiu.
Na našem mamografickém pracovišti najdete vysoký komfort a zohlednění vašich osobních potřeb.

Zvolte si svoje mamocentrum

Každá žena má právo vybrat si mamocentrum dle svého uvážení. Výběr mamocentra není vázaný na doporučení lékaře, který vystavil žádanku na vyšetření. Naše mamocentrum akceptuje i žádanky vystavené na jiná mamodiagnostická pracoviště.

Chci se objednat

 

Fotogalerie

Obory léčby

Toto oddělení spadá pod následující obory léčby:

Lékaři a ordinace

Ordinační hodiny

Po
7:30 - 15:00
Út
7:30 - 17:00
St
7:30 - 15:30
Čt
7:30 - 17:00
7:30 - 13:30

Adresa

Na Šibeníku 914/1
779 00 Olomouc