Angiologie a cévní chirurgie – objednání online nebo na níže uvedeném telefonním čísle.

Lékaři a ordinace

Ordinační hodiny

Út
12:30 - 14:00
pouze objednaní pacienti
Čt
12:30 - 14:00
pouze objednaní pacienti

Adresa

Libušina 203
Přelouč 535 01

Nová poliklinika - 2.patro

Kontaktní osoby

Iveta Dejdarová
Věra Březinová

Důležitá upozornění

Chirurgické ambulance přestěhovány do 3. NP

Nově najdete chirurgické ambulance ve 3. NP vlevo.

Ordinační hodiny

Po
8:00 - 14:00
MUDr. Květoslav Lajmar
7:45 - 9:00
MUDr. Květoslav Lajmar

Adresa

třída Tomáše Bati 5135
760 01 Zlín

Kontaktní osoby

Bc. Kateřina Čihánková
MUDr. Karel Beneš

KB klinika s.r.o.

Cévní chirurgie

Soukromá ordinace

Hradec Králové

Ordinační hodiny

Po
8:00 - 15:00
St
8:00 - 15:00
Čt
7:30 - 16:00

Adresa

Bratří Štefanů 895
Slezské Předměstí
500 03 Hradec Králové

střed - přízemí pravé přední

EUC angiologie a cévní chirurgie

Angiologie je obor vnitřního lékařství zaměřující se na prevenci, diagnostiku a léčbu onemocnění cév a celé oběhové soustavy. Mezi nejčastější cévní onemocnění patří ateroskleróza (kornatění tepen), aneurysmata (rozšíření dutého orgánu), vývojové vady a malformace cév, žilní nedostatečnost dolních končetin, varixy (křečové žíly) či tromboembolická choroba.

Návštěvy cévní ambulance hrají důležitou roli i co se prevence týče. Jsou zde sledováni pacienti se zvýšeným rizikem cévních a souvisejících onemocnění mezi které se řadí například cévní mozková příhoda, srdeční infarkt nebo diabetes.

Léčba cévních onemocnění se někdy neobejde bez operativních zákroků. Na ty se specializuje cévní chirurgie. Nejčastěji se jedná o sklerotizaci křečových žil a odstranění metličkových žilek. V moderní medicíně se přistupuje obvykle k laserové operaci, odstranění ultrazvukem či radiofrekvencí. Tyto metody jsou šetrnější, méně bolestivé, a i rekonvalescence je po nich kratší.

 

Co mě čeká aneb Jak probíhá cévní vyšetření

Stěžejní metodou při vyšetření na angiologii je ultrazvuk (tzv. Doppler cév). Jde o bezbolestnou neinvazivní metodu, kdy jsou zkoumané tepny a žíly zobrazeny jako odraz ultrazvukových vln. Na kůži v místě sledované oblasti je před provedením ultrazvuku aplikován bezbarvý gel. Následně lékař přejíždí po kůži ultrazvukovou sondou a může rozpoznat stav cévní stěny, zúžení nebo ucpání cév či rychlost průtoku krve.

Před vyšetřením cév v břišní stěně je potřeba minimálně 5–6 hodin nejíst a pít jen minimální množství tekutin. Pokud jde o cévní vyšetření nohou a rukou, nejsou pro ně žádná speciální opatření.