Od začátku roku doplnilo řady specialistů na EUC Klinice Plzeň sedm nových lékařů, v plánu je velká rekonstrukce

08. července 2024

Od začátku roku doplnilo řady specialistů na EUC Klinice Plzeň sedm nových lékařů, v plánu je velká rekonstrukce

Pro většinu Plzeňanů pořád Denisák, už řadu let však EUC Klinika Plzeň, která za poslední léta značně rozšířila spektrum své péče. O novinkách a záměrech největšího poskytovatele ambulantní péče nejen v našem městě jsme si povídali s ředitelkou plzeňské kliniky PhDr. Alenou Hynkovou, MBA

Nabíráte nové lékaře, vejdou se ještě všichni pod jednu střechu?

Máte pravdu, vlastně jen dostatečný prostor začíná být trochu logistickým oříškem. Poptávka po nabízených službách a odborné péči na jednom místě neustále roste a my se snažíme hledat cesty, jak klienty neodmítat a zkrátit dobu objednání. Pak se nabízí jediné řešení: přijmout další specialisty a vytvořit prostor pro nové pacienty, vyžadující ošetření a péči. Tím naše klinika prostorově „bobtná“, což s ohledem na památkový objekt, v němž sídlíme, není vždy jednoduché vyřešit, abychom dostáli komfortu, na který jsou pacienti zvyklí.

Buďme konkrétní – kteří specialisté rozšířili vaše řady, a tím i potřebnou kapacitu pro potenciální pacienty?

Pochopitelně jde o odbornosti, o které je ze strany veřejnosti největší zájem a jejich nedostatečné zastoupení na území města, leckdy i kraje, způsobuje dlouhé čekací doby na ošetření. Od nového roku jsme proto přijali dalšího gynekologa, plicní lékařku, lékaře – internistu, kožní lékařku, kardioložku, oftalmoložku a rehabilitační lékařku. V jednání jsou další specialisté, kteří mají zájem pracovat pod značkou EUC, ale jsme limitováni prostorem, ten je třeba vyřešit v první řadě.

V čem spatřujete nárůst poptávky po péči? Jde o záležitost posledních let nebo dlouhodobě stoupající trend?

Nepozorujeme to jen na naší klinice, zájem o péči roste napříč společností. Jednoznačně za tím stojí fakt, že se lidé mnohem více, než v předchozích dekádách, starají o své zdraví, roli hraje i snadný přístup k informacím, mají snahu žít aktivně a dbají na kvalitní životní styl, jehož je dobrý zdravotní stav klíčovou podmínkou. Poptávku určuje i nárůst obyvatelstva v regionu, stejně jako snadná dostupnost veřejnou dopravou i z těch nejzapadlejších míst, v Plzni pak značně vytíženým Senior Expresem, který naši klienti využívají permanentně.

V mediálním prostoru se objevila informace o službě EUC domů. Oč se jedná?

Jde o centrální projekt, službu, jejíž jsme součástí a prostřednictvím které je zajištěn dovoz inkontinenčních pomůcek pacientům na jejich domácí adresu po celé České republice. Zásilka je pro pacienta diskrétně zabalená, doručena do 3 pracovních dnů zdarma prostřednictvím kurýrní služby. A co je důležité: s vynáškou až za druhé dveře, tedy do bytu, což většina pacientů uvítá. Diskrétně – komfortně.

Máte v plánu pro letošní rok nějaké překvapení pro vaše klienty?

Překvapení budou v roce 2025 zcela jistě klienti spánkové laboratoře, která je, pod vedením hlavní lékařky MUDr. Jany Vyskočilové, mimochodem největší v regionu. V letošním roce by měla proběhnout její kompletní rekonstrukce a modernizace, protože zájem o služby spojené s poruchami spánku roste geometrickou řadou a stávající prostory – právě s ohledem na památkový objekt a jeho možnosti – jsou nedostačující. Činnost laboratoře bude v druhé polovině roku tak dočasně utlumena, aby se v roce 2025 představila v plném lesku. Od pacientů nejen spánkové laboratoře, ale i plicního oddělení, to bude vyžadovat pochopení a dočasné strpění, ordinace budou přesunuty různě po objektu, ale výsledek bude stát za to.

 

Zdroj: Od začátku roku doplnilo řady specialistů na EUC Klinice Plzeň sedm nových lékařů, v plánu je velká rekonstrukce - QAP.cz

Související články