Všechny naše kliniky a lékárny fungují v běžném rozsahu dle aktuální provozní situace. Vstupujte s nasazeným respirátorem FFP2.

Telemedicína dnes hlavně šetří čas lékařů i pacientů. Má ale svá pravidla, říká lékařka

25. listopadu 2021

Telemedicína dnes hlavně šetří čas lékařů i pacientů. Má ale svá pravidla, říká lékařka

Telemedicína naráží na konzervatismus některých lékařů i pacientů, ale může oběma stranám ušetřit hodně času, říká doktorka Petra Bomberová Kánská, vedoucí lékařka služby Lékař online 24/7 v Podcastu HN. Tento podcast je součástí projektu Medicína budoucnosti, který Hospodářské noviny připravují ve spolupráci se zdravotnickou skupinou EUC.

 

Poslechnout si podcast

Nejčastějšími výkony jsou konzultace na dálku či rady pacientům, jak se chovat dál. Často se také sbírají různá data, jako je měření krevního tlaku či srdeční činnosti. „I on-line medicína má pravidla jako vyšetření v ordinaci, kdy stačí konzultace a kdy už je potřeba vyšetření u specialisty nebo třeba rovnou volat záchrannou službu,“ říká doktorka Bomberová Kánská. S pandemií přišel větší zájem o telemedicínu, lidé se ptají na mnoho věcí, je vidět větší nejistota. „Často lidé potřebují jen věci vysvětlit a uklidnit,“ zdůrazňuje.

Související články