MUDr. Helena Michalíková

Jazyková vybavenost:

  • en Čeština

Nejnovější články

Přečtěte si příspěvky našeho specialisty k různým zdravotním problematikám.

Spálená kůže, sluneční vyrážka? Chraňte se při pobytu na slunci

19. června 2023

Spálená kůže, sluneční vyrážka? Chraňte se při pobytu na slunci

Dovolená znamená nejen příjemný čas strávený s nejbližšími na cestách, u moře nebo na chatě, ale také dlouhodobější pobyt na slunci.  Sluneční paprsky však mohou být příčinou nejrůznějších kožních potíží. Proto bychom měli nejen během opalování dodržovat několik jednoduchých zásad, díky kterým lze předcházet zdravotním komplikacím. Nepřetržitý pobyt na sluníčku totiž organismu neprospívá, může vest dokonce až k nádorovému onemocnění. Ročně na zhoubný melanom kůže zemře až 400 osob. 

Přečíst
Impetigo: Formy, příznaky a léčba

06. června 2023

Impetigo: Formy, příznaky a léčba

Impetigo je bakteriální infekce postihující povrchové vrstvy kůže.  Jde o nejčastější kožní bakteriální infekci u dětí, ale běžně se objevuje i u dospělých. Impetigo je vysoce nakažlivé a rychle se šíří především v dětských kolektivech. Onemocnění se projevuje puchýřovitou, strupovitou vyrážkou a často se léčí antibiotiky. Jaké formy impetiga existují, jaké jsou jejich příznaky a co obnáší léčba?

Přečíst
Kapavka – přenos, příznaky a léčba

04. srpna 2022

Kapavka – přenos, příznaky a léčba

Kapavka patří mezi celosvětově nejrozšířenější nemoci přenosné pohlavním stykem. Nejčastěji se projevuje hnisavým zánětem urogenitálního traktu, konečníku, hrtanu nebo očí. Průběh nemoci se z hlediska pohlaví liší, například u mužů bývá bouřlivější, s typickým hlavním příznakem ve formě hnisavého výtoku z močové trubice. V článku se dočtete o přenosu, nakažlivosti, průběhu, projevech i možnostech léčby kapavky.

Přečíst